Small mechanised harvesting machine used to cut standing cereal crops such as rice and wheat.
Multiple Models| Capacity | 0.3 ha/hour |
|---|---|
| Engine | 4 HP |
| Working Width | 1 m |
| Capacity | 0.4 ha/hour |
|---|---|
| Engine | 5 HP |
| Working Width | 1.2 m |
| Capacity | 0.5 ha/hour |
|---|---|
| Engine | 7 HP |
| Working Width | 1.5 m |