Machine used to compress feed ingredients into uniform pellets for poultry, fish, and livestock feeding.
Multiple Models| Capacity | 200 kg/hour |
|---|---|
| Pellet Diameter | 2-10 mm |
| Power | 7.5 kW |
| Capacity | 500 kg/hour |
|---|---|
| Pellet Diameter | 2-10 mm |
| Power | 11 kW |
| Capacity | 1000 kg/hour |
|---|---|
| Pellet Diameter | 2-10 mm |
| Power | 15 kW |
| Capacity | 2000 kg/hour |
|---|---|
| Pellet Diameter | 2-10 mm |
| Power | 22 kW |