Engine-powered rice transplanting machine capable of transplanting seedlings quickly and uniformly over large fields.
Multiple Models| Capacity | 0.3 ha/hour |
|---|---|
| Engine Power | 4 HP |
| Planting Depth | 2-5 cm |
| Rows | 4 rows |
| Capacity | 0.45 ha/hour |
|---|---|
| Engine Power | 5 HP |
| Planting Depth | 2-5 cm |
| Rows | 6 rows |
| Capacity | 0.6 ha/hour |
|---|---|
| Engine Power | 6 HP |
| Planting Depth | 2-5 cm |
| Rows | 8 rows |