Grinding machines that pulverise grains, feed materials, and agricultural residues using rapidly rotating hammers, commonly used in feed processing.
Multiple Models| Capacity | 500 kg/hour |
|---|---|
| Hammer Speed | 3000 rpm |
| Power | 7.5 HP |
| Capacity | 1 ton/hour |
|---|---|
| Hammer Speed | 3000 rpm |
| Power | 15 HP |
| Capacity | 2 tons/hour |
|---|---|
| Hammer Speed | 3000 rpm |
| Power | 20 HP |
| Capacity | 3 tons/hour |
|---|---|
| Hammer Speed | 3000 rpm |
| Power | 25 HP |
| Capacity | 5 tons/hour |
|---|---|
| Hammer Speed | 3000 rpm |
| Power | 30 HP |